אינטגרציה וסינרגיה ארגונית

דרור רייפר, סמנכ"ל מכירות iConduct

כתבה שפורסמה בעיתון "דה מרקר" על פלטפורמת iConduct  שמספקת לארגונים פתרון יעיל ואינטגרציה ואוטומציה של תהליכים עסקיים חוצי-ארגון וחוצי-מערכות, תוך העברת המידע בין כל טכנולוגיה שקיימת בארגון – גם פנימית וגם אל מול הענן | ראיון עומק עם דרור רייפר, סמנכ"ל המכירות של החברה, על מערכת אחת שיוצרת סינרגיה לאורכו ולרחובו של ארגון.

 עבור למעלה מ-150 ארגונים בארץ ובעולם שכבר משתמשים בפלטפורמה iConduct, ההצהרה "we connect any data, any application, any device at any time"  היא מציאות. המערכת יודעת לחבר מערכות מידע ויחידות עסקיות שונות בקשרים חכמים כדי להגיע למערכת אחודה. כל פיסת מידע ממערכת אחת משתקפת במערכת השנייה, ובאותו אופן מידע מתוך הארגון מועבר בקלות לענן ולהיפך. כך, מסביר רייפר, תהליכים עסקיים מקצה לקצה הופכים אוטומטיים.

"התחום מורכב. צריך לגשר על פערים שיכולים להתפרס על שלושה-ארבעה עשורים ויותר, לשלב מערכות שונות מוורטיקליים עסקיים בעלי שפה וגוון שונים ולייצר זרימת מידע נכונה. בחירה מוטעית של כלי אינטגרציה תעלה לארגון ביוקר".

לשלוף, לאחד ולעבד מידע

מערכת iConduct פותחה לטובת ניצול מקסימלי של יכולות מערכות הקצה. "היא מאפשרת שליפת מידע מכל מערכת קצה ובצד השני של התהליך לדחוף מידע אל מערכות המטרה. בטווח שבאמצע המערכת מבצעת פעולות עיבוד מגוונות על המידע – ולידציות, המרות, מניפולציות וכל לוגיקה עסקים שהארגון צריך".

מכפיל כוח לארגון

ישנן דוגמאות רבות ליעילות של המערכת. למשל, איש מכירות שעובד על מערכת ניהול לקוחות. הוא יוצר בה לקוחות חדשים, מזין לתוכה לידים ומעדכן עסקאות שנסגרו, מוצרים שנמכרו והועברו ללקוח ופרטים טכניים רבים ונוספים. גם אם זו המערכת היחידה שהוא עצמו משתמש בה, המידע הזה צריך להיות משוקף גם למערכות אחרות בארגון כמו מערכת הERP שמשתמשים בה מנהלי החשבונות שצריכה להתעדכן בכל עסקה ולהוציא את המסמכים הרלוונטיים עבורה. IConduct  הוא מוצר חכם מספיק לא רק כדי להעביר את המידע אוטומטית מה-CRM ל-ERP הלקוח הזה, אלא גם לזהות אם ב-ERP הלקוח הזה קיים, ואם לא – להקים אותו שם ולהזין את כל פרטיו שכבר קיימים ב-CRM. ויותר מכך, כאשר בכתובת המייל שהוזנה ללקוח שגויה וכאשר המערכת שולחת לו חשבונית היא חוזרת עם הודעת שגיאה, iConduct ידע לזהות זאת ולהתריע למנהל החשבונות.

מוצר תפור למידות הלקוח

iConduct בנויה כמערכת היברידית מלאה. כלומר, ניתן לצרוך אותה כשירות ענן Multi-Tenant או בענן הפרטי של הארגון, מעל כל תשתית או אף על שרתים מקומיים ללא גישה החוצה, או כל שילוב שלהם. "זוהי תכונה ייחודית למערכת. כאשר ניתן לממשק את הפתרון בכל תצורת פריסה אפשרית:
cloud to cloud, cloud to ground , ground to ground ובכל תצורה היברידית של מערכות הקצה של הארגון", מדגיש רייפר. "הקלות המדהימה בה ניתן לקסטם מערכות יוצרת שינוי מתמיד. השינוי מצריך גמישות יישומית משמעותית ממערכת אינטגרציה. אבל לא רק שיש דרישה ליעילות ולפשטות פונקציונליות, אלא גם לגישה מערכתית שנבנתה להכיל שינויים."

תהליך ההתחברות לiConduct

רייפר: "הפתיחה של הסביבה היא מיידית. אם מדובר בשירות ענן – תוך שעות ספורות לכל היותר. בהתקנה מקומית לפעמים יש צורך בדיאלוג עם אנשי תשתיות החברה המזמינה. גם פה זה עניין של ימים בודדים, שכן החזון בו המערכת נבנתה הוא של ניצול של הקיים בצורה המהירה והאלגנטית ביותר. יש ארגונים שהרמנו להם מערך ממשקים מורכב מהרגיל, אפילו מוו רכב מאוד, תוך כמה שבועות. מעטות החברות ומעטים מוצרי האינטגרציה שיכולים לאפשר זאת. תהליך האפיון הוא פשוט, כמעט באופן מוחלט ללא קוד במערכות הקצה. לכן, אם הלקוח רוצה להגדיר ממשקים נוספים במערכת לאחר ההתקנה – הוא יכול לעשות זאת בעצמו, בין אם מדובר בתהליך חד-כיווני, דו-כיווני או רב-מערכתי. אנחנו, כמובן, נלמד ונדריך ונהיה שם בשבילו.

לא רק לארגונים גדולים

רייפר מספר שבשנים האחרונות חל מפנה משמעותי בתחום, כפי שקרה לעולם ה-BI.
בעבר תחום האינטגרציה ואוטומציית תהליכים הייתה נחלתם של ארגוני ענק בהשקעות גדולות מאוד ופרויקטים ארוכי טווח מבוססי מערכות . כיום, בעקבות התקדמות הטכנולוגיה שהוזילה עלויות, אך יותר מכך הקטינה דרמטית את חסמי הידע הטכנולוגיים ומשך ביצוע פרויקטי אינטגרציה, יש יכולת עיכול גם לארגונים בינוניים ואף קטנים מכך. "אנחנו גאים  לראות כיצד בעזרת
iConduct ארגונים מצליחים לחסוך שעות עבודה בחיבור בין מערכות הליבה, מקבלים ערך מוסף בהנגשת המידע וחיבורו בצורה אופטימלית אל מול המערכות קצה ונהנים מחיבורים יעילים ותיאום בין המחלקות השונות".