כל מה שרציתם לדעת על קונפיגורציה וקוסטומיזציה של מערכות ERP

ERP configuration & customization

ב-20 השנים האחרונות העולם העסקי חווה תהפוכה. עם התקדמותה של הגלובליזציה וצמיחתם של ארגונים גדולים, התגלה הצורך של יחידות שונות בארגון לתקשר ביניהן בשפה אחידה. לשם כך פותחו מערכות ERP – Enterprise Resource Planning דוגמת SAP ו- Oracle שמאפשרות לבצע ולתעד תהליכים חוצי ארגון.

מערכת ERP היא מוצר מדף. כלומר – בעלת מבנה כללי ופיצ'רים מיוחדים שמטרתם תמיכה בפעילות של ארגונים. היות שלכל ארגון מאפיינים ייחודיים לו ותהליכים ספציפיים שרק הוא מבצע, כמעט תמיד יהיה צורך לבצע התאמות שונות במערכת ה-ERP מהמדף. כמו כן, יהיה צורך להתחבר למאגרי המידע ולמערכות הפנימיות של כל ארגון.

ERP configuration & customization

כאן נכנסת Unitask לתמונה. את הקונפיגורציה והקוסטומיזציה של מערכת ה-ERP יש לבצע בצורה מקצועית ואחראית, על מנת לוודא פעילות שוטפת וחלקה של היחידות השונות בארגון ולשמר ידע ומידע בארגון.  

קונפיגורציה (Configuration)

קונפיגורציה הוא תהליך של אופטימיזציה (ייעול) לפעולות הבסיסיות של  מערכת ה-ERP ומרכיביה. האופטימיזציה מאפשרת אינטגרציה (חיבור) עם המערכות הקיימות של הארגון בסביבת העבודה, ולכן הוא תהליך קריטי להצלחת ההטמעה של מערכת ה-ERP.

למשל:

  • הגדרות שפה, מטבע, שעון מקומי
  • הגדרות תצוגה ועמוד
  • הגדרת שדות ואובייקטים מותאמים
  • הגדרות אבטחה סטנדרטיות
  • הגדרת מידור לפי היררכיה ותפקיד

כל אלו כבר קיימים במוצר המדף של מערכת ה-ERP, אך נדרש לדייק אותם לארגון הספציפי לפי העדפותיו.

קוסטומיזציה (Customization)

לעומת זאת, קוסטומיזציה (התאמה) הוא תהליך שמתייחס להתאמת המערכת לחברה הספציפית ולדרישותיה, כך שהמערכת תתמוך בכל אחת מהפעולות שמתבצעות בארגון בצורה מדויקת ומושלמת.

למשל:

  • התאמה ודיוק של פיצ'רים קיימים במערכת. לדוגמה, תהליך מכירה של חברת תרופות הוא מורכב שכן מדובר במוצר עליו יש רגולציה. במקרה זה, מבחינת מערכת ה-ERP, יש צורך להוסיף לתהליך המכירה במערכת שדה שמאפשר צירוף מסמך כמו מרשם \ רישיון לקבלת המוצר. שדה זה לא נדרש, למשל, בתהליך מכירות של בגדים.
  • הוספת פיצ'רים ואפשרויות שלא כלולות במוצר המדף.

תהליכים אלו דורשים פיתוח ייעודי. לכן, במידה והארגון שלכם זקוק להתאמות מסוג זה, יש לוודא שאת פיתוח התהליכים האלו מובילה חברה מקצועית, בעלת ידע וניסיון עם מערכות מידע שונות.

Unitask מתמחה בהתאמת מערכות מידע ובפיתוח פיצ'רים ייעודיים לפי דרישות הלקוח.
לאחר אפיון ומיפוי הצרכים של הארגון, אנו מתאימים מבין מאות המומחים שלנו את האנשים המקצועיים ביותר לביצוע המשימה.

שוקלים לעשות מעבר למערכת ERP ? שימו לב שאתם מתייעצים איתנו קודם:

× היי אני אלעד, דברו איתי!
גלילה לראש העמוד