כך תייעלו את תפוקת צוות ה-IT בארגון שלכם

צוות ה-IT

כאשר מגיע אל Unitask  לקוח חדש, אנחנו מתחילים את הפרויקט בהבנת צורכי ה-IT של הארגון.

פעמים רבות אנו נתקלים בצוותי IT עמוסים, שב-Pipeline שלהם תקועות משימות רבות. תופעה זו חוצה תעשיות ויש לכך מספר סיבות. ננסה לתת מענה לחלק מהן בטור הזה.

הנה המדריך לייעול צוות ה-IT של הארגון שלכם:

צוות ה-IT
  1. עברו למערכות מבוססות אינטרנט –

צוותי IT משקיעים שעות רבות בהתקנת תוכנות מחשב ולאחר מכן בעדכונים השוטפים שלהן, בפתרון בעיות בין התאמה של גרסאות ועוד. בשביל לצמצם את הזמן המבוזבז ע"י צוות ה-IT שלכם על תוכנות off-line – עברו לפתרונות תוכנה מבוססי אינטרנט ושתפו מידע רלוונטי לגורמים שונים בארגון בענן.

כיום קיימים פתרונות מבוססי ענן לכל פונקציה שתרצו לממש בארגון שלכם: שיווק, משאבי אנוש, רכש ועוד. כמו כן, קיימות תוכנות ERP שמאגדות את כל הנושאים האלו במערכת אחת חוצה ארגון. קראו על כך עוד כאן

2. עשו Outsourcing לפעולות IT שוטפות –

חלק בלתי מבוטל ממשימות ה-IT בארגון הוא משימות רפטטיביות, משימות פשוטות כמו שיחזור סיסמאות, עדכוני תוכנה ועוד משימות off-line אחרות או פעולות IT שוטפות שדרושות כתמיכה בפעילות הארגונית. הארגון לא יכול להתקיים בלי ביצוע משימות אלו אך עדיין נדמה שהן ממש בזבוז זמן של צוות ה-IT שלכם. עשו Outsourcing לחברת תוכנה שתבצע את הפעולות האלו כשירות וחסכו את הזמן של אנשי ה-IT שלכם, שיתפנו למשימות הפרטניות של הארגון.

3. מנעו שחיקה בקרב צוות ה-IT שלכם – 

מי שמעסיק צוות IT יודע שאנשי IT עובדים קשה ומבצעים משימות בלעדיהן הארגון לא יכול לתפקד. לאורך זמן, העומס הרב וריבוי המשימות מורגשים בקרב העובדים.

שחיקה היא גורם שפוגע במוטיבציה של העובד ומובילה לירידה באפקטיביות של הצוות. לכן, עליכם לדאוג למדיניות בחברה שתעזור לעכב שחיקה של הצוות. ימי כיף, חופשים, תנאי עבודה מהבית ועוד. מדיניות כזו יכולה להיות למזער את הפגיעה בפרודקטיביות מחלקת ה-IT שלכם כתוצאה משחיקה.

 4. קידום מקצועי –

אנשי IT מקצועיים צריכים הכשרה ופיתוח מקצועי מתמיד כדי להישאר בחוד החנית הטכנולוגית וזאת מכיוון שעולם ה-IT מתעדכן ומתחדש ללא הפסקה – תוכנות חדשות, פרוטוקולים חדשים, התפתחות כללית של הטכנולוגיה, הכשרות מקצועיות שנפתחות ושיטות אופרציה מגוונות ועוד. כדי להבטיח יעילות ופרודקטיביות, עליכם לספק לאנשי ה-IT שלכם אפשרויות פיתוח מקצועיות.

בשורה התחתונה, הצלחת צוות ה-IT  שלכם טמונה בעובדים מרוצים, שיש להם אופק פיתוח והתקדמות ובאותה העת, על הארגון לוודא שהוא ממזער את המשימות הלא-הכרחיות שמגיעות אל צוות ה-IT על ידי מעבר לענן והוצאת הפעולות הרפטטיביות מהמערכת – כדי לאפשר לצוות להתרכז בנושאים הבוערים של הארגון.

רוצים לייעל את צוות ה-IT שלכם? התייעצו עם המומחים של Unitask

× היי אני אלעד, דברו איתי!
גלילה לראש העמוד